(Žalm 18:3) Hospodin skála má a hrad můj, i vysvoboditel můj, Bůh silný můj, skála má, v němž naději skládám, štít můj a roh spasení mého, mé útočiště.

Kultura

6. února 2015 v 20:58 | David Hoffmann |  Koníčky a záliby
Kultura
Mezi naše koníčky řadíme i kulturu (aby si někdo nemyslel, že jsme nějací kulturní barbaři), rádi zajdeme na koncert, do kina, do divadla, poslechneme si i nějakou tu muziku. Ale díky naší malé dceři v současné době na tyto aktivity není tolik času jako dříve. Proto hudbu a film spíše provozujeme doma, kde si jej pouštíme na mediich. Ale pokud se najde někdo, kdo by nám pohlídal dítě a případně někdo, kdo by někam s námi šel, tak nejsme proti. Ono by stačilo i byť jen to pohlídání, aby jsme si mohli s manželkou vyrazit někam ve dvou. :)


Čajovny a vše s tím spojené
Kdysi, již v Praze jsem chodíval s přáteli do čajovny, později jsem tam chodil s kamarádem ze sboru a občas i sám.
Malebné přítmí sklepních prostor, příjemná relaxační hudba, odpočinek a popíjení dobrého čaje a popovídání s přáteli na mne vždy cosi zanechalo, působilo to na mne jako kouzlo, kde nechal člověk své starosti kdesi přede dveřmi tohoto podniku a sem chodil relaxovat. Později jsem zde vymýšlel i plány na čundry a podobné akce. Čajovna byla jedno z mála míst, kde se člověk uvolnil, mohl rozjímat a i ze slov mých přátel, studentů, mohu říci že i příjemné místo k učení. A dokonce i já to mohu potvrdit, když jsem se sám učil.
O něco později jsem se přes internet seznámil i s jedním kamarádem, měl přezdívku "Joe Fraso", nevím kde je mu dneska konec, už jsem jej leta neviděl a ten mne tehdy zasvětil do kouření vodní dýmky a do všeho s tím spojené natolik, že jsem si také jednu domů pořídil. V průběhu posledních let jsem si o tomto zjišťoval více, ať na internetu, v různých fórech, diskuzích, článcích a i knihách, až jsem získal řadu informací. I při procházení na internetu se mi líbili obrázky a fotografie, jak vysedávají arabští prodejci, a nejen ti, před svými krámky v úzkých uličkách, ať už na zemi na koberečkách či na židličkách, konverzují a kouří při tom shishu. Už to mne tak navodilo, že bych se tam rád někdy podíval (a případně si pokouřil s nimi, nebo alespoň se něčemu přiučil). Případně si udělal nějakou radost a něco si koupil. Ale obávám se, že to je jen nesplnitelný sen, škoda. Ano, pokud by se našel někdo, kdo by cestu do této země se mnou podstoupil a svou přítomností mne podpořil a absolvoval to, tak bych do toho nejspíš šel.
Takhle alespoň si vodní dýmku mohu vychutnat spíše doma, venku a nebo v čajovně. At´sám, či s přáteli.Pokud by se našel někdo, kdo by si chtěl zakouřit se mnou při dobrém čajíku a příjemném popovídání, bránit se rozhodně nebudu!
Ahoj David Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama