(Žalm 18:3) Hospodin skála má a hrad můj, i vysvoboditel můj, Bůh silný můj, skála má, v němž naději skládám, štít můj a roh spasení mého, mé útočiště.

Oblíbená hudba

6. února 2015 v 20:01 | David Hoffmann |  Hudba
Duchovní a křesťanská hudba
Jak já, tak i Ester posloucháme duchovní a křesťanskou hudbu, od kancionálovek přes rock až po gospely.
Posloucháme je jak na mediích, tak si i rádi poslechneme nějaký koncert naživo.
Zde v Klatovech a na Plzeňsku je celá řada hudebních kapel, které hrají tento žánr. Mezi nejznámnější jmenuji například Zebedeus, Prorock, Exusia z Domažlic, a další. Velmi mne zaujala i skupina Oboroh a nebo když zde v Klatovech měla koncert skupina Vinesong.

Jazz a Blues
Za dále již několik let poslouchám a mám rád černošský jazz a blues. Jmenovitě například Louise Armstronga, Jamese Browna, Ellu Fitzgerald, Nata King Cole, Sarah Vaughan, a mnohé další. Z bluesu například Franka Sinatru,...

Folk a Country
Vzhledem tomu, že již ix let jezdím na čundry, bivaky, potlachy a podobné akce, mám rád trampskou hudbu, folk a country. Takové ty známé písničky a odrhovačky ze zpěvníků za akordů kytary. Zde by byl výčet zpěváků, zpěvaček i kapel poněkud rozsáhlý, proto se nebudu rozepisovat. Jmenuji ale jednu kapelu, která mne velmi zaujala a oslovila, když nedávno zde v Klatovech měla svůj koncert. Jmenují se Berušky / Ladybirds. Je to dívčí kapela ze severu Čech, hrají pop a country a jsou to fajn holky, které nejen že umějí dobře zpívat a hrát, ale umí to i dobře podat.

Vážná hudba
Nepohrdnu ani klasickou, vážnou hudbou a i rád si zajdu na tento žánr. V tomto směru mne zase oslovila hudební skupina Jill Trio, která měla koncert zde v Klatovech v čajovně "U Milé paní" na hradbách.
K vážné hudbě jsem poprvé přičichl v době puberty, při návštěvě mého bratrance Filipa, když mi kdysi na starém počítači pustil melodii od Beethovena s názvem Pro Elišku. Poté jsem vážnou hudbu pocítil při návštěvě mé bývalé kolegyně z práce, když mi na gramofonu pustila "Mou Vlast."

Český rock
Z českého rocku, jsem tak trochu vybíravý, ale mám rád "legendární" kapely Katapult a Olympic.
Kdysi mne zaujala mj. i kapela Ecstasy of saint theresa, kdy jsem byl na jejich koncertě v Praze v Lucerně. (ostatní kapely, jako jsou Lucie, Wanastovi Vjecy, Kabát, Škwor, ... fakt nemusím)

Veškerou hudbu, výše vyjmenovanou a i jiné, si rád poslouchám i doma na hudebních médiích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama