(Žalm 18:3) Hospodin skála má a hrad můj, i vysvoboditel můj, Bůh silný můj, skála má, v němž naději skládám, štít můj a roh spasení mého, mé útočiště.

Počítače

16. března 2015 v 11:53 | David Hoffmann |  Koníčky a záliby
Co se týče počítačů, v tomto směru jsem byl od dětství spíše samouk. V době puberty když jsem šel na učňák, kde jsme mj. měli i předmět o počítačích, jsem se o tuto elektroniku začal zajímat. Pamatuji si, když jsem poprvé přišel do počítačové učebny, kde tehdy byly "bakelitové" počítače IQ-151 a PMD- éčka s externími mechanikami ještě na audiokazety a později na floppydisky a jak náš všechny zaujal počítač pana profesora, tehdy to byla Pentium 386 nebo 486.
To tehdy i vietnamci v tržnicích začali prodávat ty svoje videohry se zásuvnými moduly, také jsem si jednu z nich ze své první výpaty pořídil. Poté se dostávaly na trh osmibytové počítače značek Atari, Commodore, ZX Spectrum, Sharp MZ800 a další. Později jsem si počítač Commodore C64 s kazetovou mechanikou zakoupil.
Na učňáku jsem potkal po letech svého bývalého kamaráda Toníka, se kterým jsem kdysi trávil na Šumavě v podnikové firemní chatě, kde naši a jeho rodiče pracovali, léta mládí. S Toníkem jsem v kontaktu dodnes.
Tonda si počítač Commodore C64 pořídil také, tak jsme si mohli navzájem půjčovat hry a vyměňovat zkušenosti a postřehy s tímto počítačem. Později jsem propadl této značce Commodore a pořídil jsem si Commodore Amigu, kde byly hry a programy už na floppy discích a později na disketách 3,5". Později jsem přičichl k prvním pecečkům, k jejich stavbě a tak to pokračovalo až dodnes. Takže mám doma postavený no name počítač, není to sice žádný výkonný stroj na nejnovější hry, ale takovou tu běžnou práci, průměrné hry, internet a podobně to bohatě postačuje.
Mimo počítače jsem si kdysi pořídil i videohry Sony Playstation 2. Takže zatímco je Ester na počítači, já si zatím mohu s přáteli zahrát nějakou videohru. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama