(Žalm 18:3) Hospodin skála má a hrad můj, i vysvoboditel můj, Bůh silný můj, skála má, v němž naději skládám, štít můj a roh spasení mého, mé útočiště.

Můj sen / aneb čeho bych chtěl někdy dosáhnout

22. července 2015 v 23:21 | David Hoffmann |  Koníčky a záliby
Můj sen / aneb čeho bych chtěl někdy dosáhnout
Napsal David Hoffmann

Jak jsem již dříve uvedl, jedním z mých koníčků je sběratelství, konkretně sbírání Biblí a Písma Svatého, i samostaných zákonů, atd. A již delší dobu si pohrávám s myšlenkou, jaké by to bylo udělat "soukromé muzeum Biblí".

Chtěl bych tuto myšlenku s pomocí aplikovat v reálu.
Prostě cíl je tento: najít a dlouhodobě si pronajmout v Klatovech nějaké nebytové prostory za rozumnou cenu. (Stačila by jedna větší místnost, se sociálním zázemím, se zavedenou elektřinou a vodou.) Z malé části místnosti bych měl kancelář a větší zbytek prostoru využít k umístění výstavních stolů a panely s informacemi a články.

Rád bych veřejnosti, i dalším generacím ukázal, čeho naši předkové kdysi dokázali, co se týče těchto knih. Protože si myslím, že je škoda, když mám knihy uskladněné doma v knihovně, proč je neukázat.

Případně by nebyl problém v těchto prostorách uspořádat pro veřejnost i nějakou přednášku s diskuzí nějakého biblisty a theologa, tedy pokud by byl zájem.
Samozřejmě tyto prostory bych rád využil i k tomu, abych sbírku rozšířil o další knihy. A nejen to, rád bych navázal kontakty i s dalšími sběrateli těchto knih a načerpal tak nové poznatky a zkušenosti.

Jestli by toto vyšlo, uvítal bych i dlouhodobou spolupřáci s nějakým slušným a seriozním knihařem s vybavením, který se vyzná v restaurování starých knih.

Zda-li mi chcete pomoci a jít do tohoto "projektu" se mnou, budu rád.
Můžete mi napsat do zprávy a určitě se nějak domluvíme.
Děkuji velmi předem!
Ahoj Všem!
David
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama